KAS nielegalne odpady / Security Portal

Funkcjonariusze lubuskiej Krajowej Administracji Skarbowej przechwycili prawie 65 ton nielegalnych odpadów, które usiłowano wwieść do Polski bez pozwolenia. Odpady były transportowane czterema ciężarówkami.

Pierwszy transport nielegalnych odpadów funkcjonariusze lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali w pobliżu byłego polsko-niemieckiego przejścia granicznego w miejscowości Gubinek. W naczepie ciężarowej przewożona była mieszanina odpadów z tworzyw sztucznych oraz frakcji gum. KAS podała, że w sumie w tym przypadku przechwycono ponad 24 tony nielegalnych odpadów, które zostały wwiezione do Polski bez wymaganych dokumentów.

Może Cię zainteresować:

ABW zatrzymało mężczyznę podejrzewanego o planowanie zamachu terrorystycznego

ABW zatrzymało mężczyznę podejrzewanego o planowanie zamachu terrorystycznego

Funkcjonariusze lubuskiej Krajowej Administracji Skarbowej przechwycili prawie 65 ton nielegalnych odpadów, które usiłowano wwieść do Polski bez pozwolenia. Odpady były transportowane czterema ciężarówkami. Czytaj dalej

Inny transport nielegalnych odpadów funkcjonariusze celno-skarbowi przejęli w miejscowości Świecki przy zachodniej Granicy Polski, w pobliżu polskich Słubic oraz niemieckiego Frankfurtu nad Odrą. W zatrzymanym transporcie przewożone były pocięte samochody osobowe, a także jedno auto w całości.

Krajowa Administracja Skarbowa podała również, że przez to samo przejście usiłowano wwieźć do Polski sześć uszkodzonych aut, kilka przednich połówek samochodów, a także 11 zdekompletowanych silników samochodów.

W tych dwóch przypadkach kontrola również wykazała braki w niezbędnej dokumentacji. Do czasu wydania ostatecznej decyzji przez Generalnego Inspektora Ochrona Środowiska przechwycone transporty zostały zatrzymane i zabezpieczone. Za transport nielegalnych odpadów grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Źródło: Krajowa Administracja Skarbowa.