Policja poinformowała, że w Częstochowie zatrzymano 67-latka podejrzewanego o domową produkcję materiałów wybuchowych. W jego mieszkaniu służby zabezpieczyły m.in. środki do wytwarzania materiałów wybuchowych oraz broń gazową i pneumatyczną z amunicją.

Może Cię zainteresować:

Bell 407GXi śmigłowcem patrolowo-obserwacyjnym Policji

Bell 407GXi śmigłowcem patrolowo-obserwacyjnym Policji

Policja poinformowała, że w Częstochowie zatrzymano 67-latka podejrzewanego o domową produkcję materiałów wybuchowych. W jego mieszkaniu służby zabezpieczyły m.in. środki do wytwarzania materiałów wybuchowych oraz broń gazową i pneumatyczną z amunicją. Czytaj dalej

Według informacji Policji, 67-latek wcześniej groził, że dokonana zamachu bombowego na urzędy państwowe. Służby zatrzymały go w piątek. Wzięli udział częstochowscy policjanci oraz śledczy z katowickiej komendy wojewódzkiej. W akcji uczestniczyli również pirotechnicy-antyterroryści.

Policja podała w komunikacie, że „śledczy oraz policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego z Częstochowy pracowali z kryminalnymi oraz mundurowymi z laboratorium kryminalistycznego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, oraz z pirotechnikami samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego”.

W mieszkaniu 67-latka znaleziono środki mogące służyć do produkcji materiałów wybuchowych oraz broń gazową i pneumatyczną z „własnoręcznie skonstruowanymi, metalowymi przedmiotami w kształcie pocisków”.

Zabezpieczone materiały oraz amunicja zostaną teraz poddane specjalistycznym badaniom. Co do samego podejrzanego, to za posiadania materiałów wybuchowych lub substancji mogących zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób, grozi mu kara do ośmiu lat więzienia.

Podpis: łp, fot., wideo: Policja.