Jak wynika z informacji od Polskiej Agencji Prasowej, 12 lutego Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego dokonała zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o planowanie zamachu terrorystycznego. Dominik Ł. został zatrzymany w Radomiu, miał zbierać informacje oraz środki finansowe na przeprowadzenie zamachu na terenie Polski.

O zatrzymaniu, które miało miejsce 3 tygodnie temu poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, a uczestniczyli w nim funkcjonariusze ABW z łódzkiego wydziału zamiejscowego. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące.

– Podczas przeszukań miejsc, w których przebywał zatrzymany, ujawniono szereg dowodów, które wskazują, że Ł. gromadził informacje oraz pozyskiwał fundusze, które zamierzał przeznaczyć na działania przestępcze o charakterze terrorystycznym – poinformował Stanisław Żaryn.

Może Cię zainteresować:

67-latek z Częstochowy planował zamach bombowy? Akcja antyterrorystów

67-latek z Częstochowy planował zamach bombowy? Akcja antyterrorystów

PAP: Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego dokonała zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o planowanie zamachu terrorystycznego. Dominik Ł. został zatrzymany w Radomiu, miał zbierać informacje oraz środki finansowe na przeprowadzenie zamachu na terenie Polski. Czytaj dalej

Zarzut stawiany Dominikowi Ł. dotyczy przygotowania do popełnienia przestępstwa o charakterze terrorystycznym. Śledztwo w sprawie prowadzone jest przez Wydział Zamiejscowy ABW w Łodzi pod nadzorem łódzkiego wydziału departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej.

– Bezpośrednio po zatrzymaniu przeprowadzono czynności przeszukania, w toku których zabezpieczono obszerny materiał dowodowy. Analiza zabezpieczonych dowodów wskazuje, że Dawid Ł. zbierał informacje, a także gromadził środki finansowe, które miały być przeznaczone na sfinansowanie zaplanowanych przez niego działań przestępczych o charakterze terrorystycznym – wynika z informacji zawartych w komunikacie Prokuratury Krajowej.

Postawiony przez prokuratora zarzut dotyczy art. 126c par. 1 Kodeksu karnego w zw. z art. 118 par. 1 k.k. w zw. z art. 65 par. 1 k.k. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Warto zaznaczyć, że przeciwko Dawidowi Ł. toczy się również inne postępowanie w Sądzie Okręgowym w Łodzi. W 2017 roku rozpoczął się proces, w którym Ł. jest oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, której celem był terroryzm.

Źródła: PAP, Prokuratura Krajowa