Policja rozbiła agencje towarzyskie w Poznaniu / Security Portal

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali pięć agencji towarzyskich działających na terenie Poznania, rozbijając jednocześnie zorganizowaną grupę przestępczą. O kierowanie nią podejrzana jest kobieta o pseudonimie „Kama”, podała Policja.

Policja ustaliła, że agencje towarzyskie były prowadzone pod przykrywką salonów SPA. Z informacji zebranych przez funkcjonariuszy CBŚP wynikało, że podejrzani mogli zarobić na tym procederze prawie milion złotych. Według śledczych, „biznesem” zarządzała Ewa D. ps. „Kama”, która miała organizować pracę kobietom oraz ochroniarzom. Według Policji, w ciągu dwóch lat przez agencję mogło przewinąć się nawet 100 kobiet.

Może Cię zainteresować:

Nastoletni Afgańczycy zatrzymani w Sławkowie

Nastoletni Afgańczycy zatrzymani w Sławkowie

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali pięć agencji towarzyskich działających na terenie Poznania, rozbijając jednocześnie zorganizowaną grupę przestępczą. O kierowanie nią podejrzana jest kobieta o pseudonimie „Kama”, podała Policja. Czytaj dalej

12 marca Policja podała, że wykryte agencje zostały rozbite. „Skoordynowane działania, podczas których zlikwidowano agencje towarzyskie, rozpoczęły się w kilku miejscach o tej samej godzinie. Wówczas to policjanci z CBŚP z Poznania, Łodzi, Opola, Bydgoszczy, Wrocławia i Gdańska, przy wsparciu funkcjonariuszy KWP w Poznaniu weszli do obiektów, zamykając tym samym 5 agencji”. Wszystko to miało miejsce w ścisłym centrum Poznania, a dodatkowo dwie osoby zostały zatrzymanie we Wrocławiu i Gdańsku.

„Do sprawy łącznie zatrzymano 13 osób (3 mężczyzn i 10 kobiet) oraz zabezpieczono telefony komórkowe i sprzęt komputerowy. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono także kilkadziesiąt tysięcy złotych w gotówce”, Policja podała w komunikacie.

W Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące czerpania korzyści majątkowych z nierządu innych osób. Jednej z osób zatrzymanych postawiono także zarzut kierowania grupą przestępczą. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu dwóch osób.

Źródło: Policja.