1 marca br. doszło do ostatecznego połączenia dwóch specjalizujących się w handlu zagranicznym spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej: Cenzinu i Cenrexu. W jej wyniku obydwie zaczęły funkcjonować jako jeden zintegrowany podmiot. To dopiero początek realizowanego obecnie procesu konsolidacji PGZ S.A.

Marcowy wpis do Krajowego Rejestru Przedsiębiorców, to zalegalizowanie decyzji z 20 grudnia ubiegłego roku. Wówczas to Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Polskiej Grupy Zbrojeniowej wyraziło zgodę na nabycie przez Cenzin sp. z o.o. od PGZ 100% udziałów w spółce Cenrex sp. z o.o.

Może Cię zainteresować:

Nokto- i termowizja dla Straży Granicznej

Nokto- i termowizja dla Straży Granicznej

1 marca br. doszło do ostatecznego połączenia dwóch specjalizujących się w handlu zagranicznym spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej: Cenzinu i Cenrexu. W jej wyniku obydwie zaczęły funkcjonować jako jeden zintegrowany podmiot. To dopiero początek realizowanego obecnie procesu konsolidacji PGZ S.A. Czytaj dalej

– Konsolidujemy dwie spółki prowadzące do tej pory działalność w tym samym segmencie rynku. Fuzja ma służyć lepszemu skoordynowaniu aktywności eksportowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej i poprawieniu jej efektywności – skomentował to wydarzenie Radosław Domagalski-Łabędzki, członek zarządu PGZ S.A. – Jedna spółka zamiast dwóch to dla PGZ realne obniżenie kosztów ich funkcjonowania  – dodał.

Jak zapewnia firma Cenzin fuzja nie zakłóci współpracy i relacji z dotychczasowymi partnerami biznesowymi obydwu spółek. Przeciwnie, zmiany w strukturze pozwolą na wzbogacenie oferty Cenzinu, w której pojawią się produkty z bogatej oferty Cenrexu: znane marki producentów światowej klasy uzbrojenia, systemów sieciocentrycznych, systemów dowodzenia i łączności. W ofercie znajdą się również zaawansowane systemy kamuflażu i ochrony balistycznej, systemy misji, a także terminale satelitarne.

– Jesteśmy pierwszą spółką grupy PGZ, która sfinalizowała proces konsolidacji. Łączymy potencjały obydwu spółek, tworzymy bardziej profesjonalny zespół specjalistów i jeszcze bogatszą ofertę produktów, usług oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych –  komentuje wydarzenie Jarosław Żurawski, członek zarządu ds. finansowych Cenzinu.

ms, Cenzin, fot. Maciej Szopa