VAT Krajowa Administracja Skarbowa / Security Portal

Pracownicy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie we współpracy z wyspecjalizowaną komórką Szefa Krajowej Administracji Skarbowej ds. STIR zidentyfikowali firmę, która kupowała duże ilości paliwa, a następnie sprzedawała je dalej przez łańcuch pośredników, unikając w ten sposób podatku VAT.

Krajowa Administracja Skarbowa szacuje, wartość obrotu wszystkich zidentyfikowanych transakcji łańcuchowych to ponad 85 mln zł. Z dowodów, które zebrała KAS, wynika, że firmy biorące udział w fikcyjnym obrocie paliwami naraziły państwowa kasę na wiele milionów zł straty.

Może Cię zainteresować:

ABW zatrzymało mężczyznę podejrzewanego o planowanie zamachu terrorystycznego

ABW zatrzymało mężczyznę podejrzewanego o planowanie zamachu terrorystycznego

Krajowa Administracja Skarbowa szacuje, wartość obrotu wszystkich zidentyfikowanych transakcji łańcuchowych to ponad 85 mln zł. Z dowodów, które zebrała KAS, wynika, że firmy biorące udział w fikcyjnym obrocie paliwami naraziły państwowa kasę na wiele milionów zł straty. Czytaj dalej

W związku ze sprawą funkcjonariusze KAS przeprowadzili szereg przeszukań w różnych miejscach w Polsce. Udało im się zabezpieczyć dokumenty finansowo-księgowe firm objętych śledztwem. Dzięki temu pracownicy KAS rozpracują przestępczy mechanizm.

Wszystkie firmy zidentyfikowane w ramach postępowania zostały objęte wszczętą przez Naczelnika Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowej w Szczecinie kontrola celno-skarbową. „Przybliżone kwoty zobowiązań od towarów i usług stanowią około 18 milionów zł. Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie. Sprawę prowadzi Zachodniopomorski Urząd Celno-Skarbowy w Szczecinie”, Krajowa Administracja Skarbowa podała w komunikacie.

Podpis: kb, kas