Dzięki wspólnej akcji Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego służbom udało się przejąć zabezpieczyć kontener z kontrabandą, który drogą morską przypłynął do Trójmiasta.

Może Cię zainteresować:

Akcja służb: zlikwidowano nielegalne magazyny tytoniu i drukarnię opakowań [WIDEO]

Akcja służb: zlikwidowano nielegalne magazyny tytoniu i drukarnię opakowań [WIDEO]

Szczegóły akcji Policja ujawniła 1 marca. Funkcjonariusze z gdańskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z Pomorskim Urzędem Celno-Skarbowym w Gdyni ustalili, że może dojść do przemytu papierosów drogą morską. Kontrabanda miała zostać ukryta w jednym z kontenerów transportowanych statkiem z Wietnamu do Trójmiasta. Według dokumentów przewozowych, w kontenerze miały znajdować się kartony z butami. Czytaj dalej

Szczegóły akcji Policja ujawniła 1 marca. Funkcjonariusze z gdańskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z Pomorskim Urzędem Celno-Skarbowym w Gdyni ustalili, że może dojść do przemytu papierosów drogą morską. Kontrabanda miała zostać ukryta w jednym z kontenerów transportowanych statkiem z Wietnamu do Trójmiasta. Według dokumentów przewozowych, w kontenerze miały znajdować się kartony z butami.

Na podstawie ustaleń służb podjęto decyzję o przeprowadzeniu kontroli. Kiedy funkcjonariusze otworzyli kontener okazało się, że znajdowało się w nim mnóstwo kartonów z papierosami. W sumie zabezpieczono ponad 9 mln sztuk papierosów o wartości rynkowej ok. 6,2 mln zł. Policja podkreśliła w komunikacie, że gdyby nielegalny towar trafił do obrotu, mógłby wygenerować prawie 11 mln zł strat w budżecie Państwa.

Podpis: łp, fot.: CBŚP.