Nawet 400 tysięcy papierosów dziennie mogła prawdopodobnie produkować nielegalna fabryka w województwie łódzkim zlikwidowana we wspólnej akcji funkcjonariuszy Straży Granicznej, Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej.

Funkcjonariusze zlikwidowali fabrykę papierosów (maszyna do cięcia liści tytoniu i inne urządzenia) i linię technologiczną do produkcji melasy, czyli tytoniu do fajek wodnych. Zabezpieczono prawie 1,5 tony tytoniu i 360 tys. gotowych papierosów. Zatrzymano pięć osób. Wstępne ustalenia wskazują. Straty Skarbu Państwa z tytułu działalności tej fabryki mogły wynieść nawet 20 mln PLN.

Może Cię zainteresować:

CBA zatrzymuje w związku ze stworzeniem piramidy finansowej

CBA zatrzymuje w związku ze stworzeniem piramidy finansowej

Nawet 400 tysięcy papierosów dziennie mogła prawdopodobnie produkować nielegalna fabryka w województwie łódzkim zlikwidowana we wspólnej akcji funkcjonariuszy Straży Granicznej, Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej. Czytaj dalej

W likwidacji wytwórni, znajdującej się koło Rzgowa w woj. łódzkim, uczestniczyli funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej, policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Łodzi i funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno–Skarbowego w Łodzi. Funkcjonariusze jednocześnie wkroczyli na teren kilku posesji, fabryka była ukryta na jednej z nich.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Pabianicach, gdzie przedstawiono im zarzuty m.in. produkcji i przechowywania wyrobów tytoniowych bez akcyzy oraz uszczuplenia należności podatkowych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Łódzki Urząd Celno-Skarbowy w Łodzi.

Ms, strazgraniczna.pl, fot. Morski OSG