Krajowa Administracja Skarbowa / Security Portal

26 lutego na przejściu granicznym pomiędzy Polską i rosyjskim obwodem kaliningradzkim oddano do użytku nowy skaner rentgenowski. Dzięki temu funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na wszystkich przejściach granicznych z Federacją Rosyjską dysponują nowoczesnymi urządzeniami tego typu, podała KAS.

Może Cię zainteresować:

Nowe Przewoźne Jednostki Nadzoru już w Straży Granicznej

Nowe Przewoźne Jednostki Nadzoru już w Straży Granicznej

26 lutego na przejściu granicznym pomiędzy Polską i rosyjskim obwodem kaliningradzkim oddano do użytku nowy skaner rentgenowski. Dzięki temu funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na wszystkich przejściach granicznych z Federacją Rosyjską dysponują nowoczesnymi urządzeniami tego typu, podała KAS. Czytaj dalej

Krajowa  Administracja Skarbowa podała w komunikacie, że nowy skaner rentgenowski jest dostosowany do specyfiki polsko-rosyjskiego przejścia granicznego w Gołdapi. Sprzęt będzie wykorzystywany przez służbę do wykrywania przemytu papierosów w różnych typach pojazdów oraz elementach konstrukcyjnych, np. w zbiornikach paliw, butlach gazowych, nadkolach. Skaner pozwoli m.in. zajrzeć pod deskę rozdzielczą samochodu, prześwietlić drzwi oraz dach.

KAS podkreśliła, że nowy skaner rentgenowski wykorzystuje wysokoenergetyczną technologią obrazowania, dzięki której można prześwietlić stalową ścianę o grubości nawet kilkudziesięciu centymetrów. „Technologia ta umożliwia również identyfikację materiałów organicznych i nieorganicznych. Skaner wyposażony jest szeroki wachlarz narzędzi do interpretacji obrazu”, Krajowa Administracja Skarbowa podała w komunikacie.

Źródło: KAS.