Kilkaset kamer osobistych, przeznaczonych do rejestracji działań podczas interwencji, otrzymali policjanci z garnizonów mazowieckiego i małopolskiego. Od początku marca kamery służą funkcjonariuszom w Radomiu oraz Nowym Sączu.

Może Cię zainteresować:

Policjanci z kolejnych garnizonów otrzymują kamery osobiste

Policjanci z kolejnych garnizonów otrzymują kamery osobiste

Kilkaset kamer osobistych, przeznaczonych do rejestracji działań podczas interwencji, otrzymali policjanci z garnizonów mazowieckiego i małopolskiego. Od początku marca kamery służą funkcjonariuszom w Radomiu oraz Nowym Sączu. Czytaj dalej

Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu to pierwsza jednostka garnizonu małopolskiego, która otrzymała tego rodzaju sprzęt rejestrujący. Policja podała w komunikacie, że sądeccy funkcjonariusze od 1 marca 2019 roku do dyspozycji mają 110 kompletów kamer nasobnych. Trafiły one do policjantów wydziałów ruchu drogowego oraz prewencji. Kolejną jednostką w Małopolsce, która otrzyma kamery, będzie Komenda Miejska Policji w Krakowie.

Z kolei Komenda Miejska Policji w Radomiu otrzymała 135 kompletów kamer osobistych. Od 1 marca można je spotkać na mundurach funkcjonariuszy wydziału patrolowo-interwencyjnego oraz ruchu drogowego. Policja podkreśliła, że miejska komenda w Radomiu jest pierwszą jednostką garnizonu mazowieckiego, która została wyposażona w kamery osobiste. Kolejne komplety kamer mają zostać przekazane w pierwszej kolejności policjantom z Siedlec oraz Płocka.

Fot.: KMP w Radomiu.

Pisaliśmy już, że kamery nasobne kupiła Komenda Główna Policji. To element Programu Modernizacji Służb Mundurowych na lata 2017-2020, który zakłada, że docelowo w sprzęt rejestrujący zostaną wyposażone wszystkie komendy miejskie i powiatowe w Polsce.

Należy przy tym podkreślić, że po wejściu w życie przepisów ustawy o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości z 14 grudnia 2018 roku (która zresztą zmieniła zapisy ustawy o Policji) prawa funkcjonariusze Policji mogą rejestrować nie tylko interwencje w miejscach publicznych, ale także działania w miejscach „innych niż publiczne”.

Podpis: łp, fot. KMP w Radomiu