Dzięki akcji Policji udało się zabezpieczyć całą fabrykę wraz z gotowymi papierosami i półproduktami. Policja podała w komunikacie, że aby przewieźć zabezpieczony sprzęt oraz towary, będzie potrzebne użycie aż piętnastu tirów, a sam transport potrwa kilka dni.

Nielegalna fabryka papierosów znajdowała się pomiędzy miejscowością Trzcianka i Wałczem, już na terenie województwa zachodniopomorskiego. W policyjnym nalocie wzięli udział funkcjonariusze z Ostrowa Wielkopolskiego, komendy wojewódzkiego w Poznaniu oraz kilku komend powiatowych.

Podczas akcji policjanci zatrzymali 29 osób, z czego większość (24) to Ukraińcy, którzy wykonywali prace fizyczne przy nielegalnej produkcji papierosów. Pięć pozostałych osób to obywatele Polski. Dwóch z nich Policja uważa za „organizatorów i liderów grupy przestępczej”.

Może Cię zainteresować:

Akcja służb: zlikwidowano nielegalne magazyny tytoniu i drukarnię opakowań [WIDEO]

Akcja służb: zlikwidowano nielegalne magazyny tytoniu i drukarnię opakowań [WIDEO]

Dzięki akcji Policji udało się zabezpieczyć całą fabrykę wraz z gotowymi papierosami i półproduktami. Policja podała w komunikacie, że aby przewieźć zabezpieczony sprzęt oraz towary, będzie potrzebne użycie aż piętnastu tirów, a sam transport potrwa kilka dni. Czytaj dalej

Funkcjonariusze weszli na teren wytypowanej posesji, gdy fabryka pracowała pełną parą. Mundurowi zastali tam nowoczesny sprzęt do produkcji papierosów: krajalnicę do tytoniu, suszarnię, linię produkcyjną, automaty do pakowania w paczki i pakiety. Przestępcy wykorzystywali też silny agregat prądotwórczy, żeby nie korzystać z sieci energetycznej. W sumie wartość zabezpieczonych papierosów, tytoniu oraz maszyn produkcyjnych może wynosić nawet „kilkadziesiąt milionów złotych”.

W fabryce policjanci znaleźli ogromne ilości gotowych papierosów. Jak podała Policja, były to „miliony” sztuk papierosów oraz kilkadziesiąt ton tytoniu. Służby prasowe Policji podały w komunikacie, że „były to podróbki znanych, popularnych światowych producentów”. W magazynach znaleziono też „bardzo dobrej jakości podrabiane opakowania”.

Policja ustaliła, że nielegalne papierosy trafiały na rynki w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Holandii oraz Islandii.

Więcej zdjęć z akcji Policji – kliknij tutaj.

Podpis: łp, fot.: Policja.