12 osób zatrzymanych i ponad 21 kg różnych narkotyków w policyjnym depozycie – to efekt wymierzonej w handlarzy narkotyków operacji Centralnego Biura Śledczego Policji z Rzeszowa. W akcji wzięło ponad 260 funkcjonariuszy z różnych komórek organizacyjnych Policji.

Czynności operacyjne w tej sprawie od wielu miesięcy prowadzili funkcjonariusze z rzeszowskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji oraz policjanci z Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

W toku śledztwa ustalono, że członkowie rozpracowywanej grupy zajmowali się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Chodzi o marihuanę, amfetaminę, kokainę oraz tabletki ecstasy. „Środki odurzające i psychotropowe trafiały głównie do województwa mazowieckiego, ale nie tylko. Według   dotychczasowych ustaleń grupa mogła działać prawie dwa lata”, Policja podała w komunikacie.

11 marca Policja poinformowała, że na podstawie zebranych informacji funkcjonariusze CBŚP z Rzeszowa przeprowadzili akcję, w wyniku której zatrzymano 12 osób. To mieszkańcy stolicy oraz najbliższej okolicy. „Działania zostały przeprowadzone niemal jednocześnie w wielu miejscach na terenie woj. Mazowieckiego. W akcji brało udział ponad 260 policjantów z CBSP, z BOA, z Komendy Stołecznej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Olsztynie, Łodzi, Lublinie, Radomiu i Rzeszowie”, przekazała Policja.

Może Cię zainteresować:

ABW zatrzymało mężczyznę podejrzewanego o planowanie zamachu terrorystycznego

ABW zatrzymało mężczyznę podejrzewanego o planowanie zamachu terrorystycznego

12 osób zatrzymanych i ponad 21 kg różnych narkotyków w policyjnym depozycie – to efekt wymierzonej w handlarzy narkotyków operacji Centralnego Biura Śledczego Policji z Rzeszowa. W akcji wzięło ponad 260 funkcjonariuszy z różnych komórek organizacyjnych Policji. Czytaj dalej

Podczas operacji funkcjonariusze przeszukali mieszkania, pomieszczenia gospodarcze oraz samochody osób zatrzymanych. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 21 kg narkotyków, w tym: 3,5 kg marihuany, 2,5 kg amfetaminy oraz 15,5 litra płynnej amfetaminy. „Dodatkowo w trakcie przeszukań policjanci znaleźli elementy umundurowania policyjnego oraz przedmioty wchodzące w skład środków przymusu bezpośredniego funkcjonariuszy”, czytamy w komunikacie.

Zatrzymanym osobom postawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Ponadto dwojgu zatrzymanym postawiono dodatkowo zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Jedna z osób podejrzewanych o kierownictwo to obywatel narodowości ormiańskiej.

Spośród 12 zatrzymanych 11 osób zostało aresztowanych na okres trzech miesięcy. Jedną osobę objęto policyjnym dozorem.

Podpis: eb. Foto, wideo: CBŚP.