Europol / Security Portal

26 lutego Francuska Gwardia Narodowa aresztowała sześć osób podejrzanych o przemyt broni palnej do Francji. Według informacji Europolu ta zorganizowana grupa przestępcza tylko w 2018 roku wwiozła do Francji ponad 450 sztuk broni palnej.

Co ciekawe, broń przemycana była do Francji ze Stanów Zjednoczonych. Zorganizowana grupa przestępcza, która zajmowała się tym procederem, miała tam stałego współpracownika, który w amerykańskich sklepach legalnie kupował broń różnego typu. Następnie sprzęt był rozkładany na części i wysyłany do Francji. Według służb tym sposobem każda pojedyncza sztuka broni trafiała do Europy w kilkudziesięciu odrębnych paczkach.

Może Cię zainteresować:

Czwarty i piąty Black Hawk dla Policji?

Czwarty i piąty Black Hawk dla Policji?

26 lutego Francuska Gwardia Narodowa aresztowała sześć osób podejrzanych o przemyt broni palnej do Francji. Według informacji Europolu ta zorganizowana grupa przestępcza tylko w 2018 roku wwiozła do Francji ponad 450 sztuk broni palnej. Czytaj dalej

W sumie w wyniku przeprowadzonej operacji Francuska Żandarmeria Narodowa aresztowała siedem osób. Ich namierzenie było możliwe, ponieważ wcześniej w tym miesiącu amerykańskie służby zatrzymały współpracownika francuskiej grupy działającego w USA.

W wyniku skoordynowanych zatrzymań, które francuscy żandarmi przeprowadzili w różnych miejscach w kraju, zabezpieczono 60 pistoletów, 20 karabinów oraz dziewięć lasek dynamitu.

Na trop całej sprawy francuska policja przypadkowo wpadła w czerwcu 2018 roku. Jak ustalono w toku śledztwa, tylko w ubiegłym roku grupa mogła sprowadzić do Francji ponad 450 sztuk broni palnej różnego typu.

Podpis: eb