Do 29 marca można zgłaszać propozycje do przetargu na granaty hukowo-błyskowe typu P-1 lub równoważnych oraz hukowo-błyskowo-gazowych odpowiadających specyfikacją granatom typu P-2.

Policja ma pozyskać łącznie 1365 granatów hukowo-błyskowych i 450 hukowo-błyskowo-gazowych. Po wyborze oferty ich dostawca będzie miał siedem miesięcy na przeprowadzenie dostaw. Dopuszczalne jest przekazanie granatów w dwóch transzach. Ostateczny termin zakończenia przekazywania uzbrojenia to 31 października 2019 roku.

Może Cię zainteresować:

Policja kupuje granaty łzawiące

Policja kupuje granaty łzawiące

Do 29 marca mogą być zgłaszane propozycje do przetargu na granaty hukowo-błyskowe typu P-1 lub równoważnych oraz hukowo-błyskowo-gazowych odpowiadających specyfikacją granatom typu P-2. Czytaj dalej

Przy ocenie ofert pod uwagę będzie brana przede wszystkim cena, która stanowi 60 proc. oceny. Dalsze 40 proc. punktów można otrzymać za przedłużony okres gwarancji. Nieprzekraczalne minimum jeśli chodzi o zdatność do użycia granatów wynosi zgodnie z wymaganiami technicznymi pięć lat. Jeżeli dostawcy uda się przekroczyć ten czas o rok, wówczas jego oferta otrzyma dodatkowe 10 proc. punktów procentowych. 20 punktów otrzyma oferta obejmująca granaty z gwarancją na siedem lat, 30 punktów – na osiem lat i 40 punktów – na osiem lat lub więcej.

Pod uwagę brane są granaty P-1 i P-2 bądź „równoważne” co oznacza: „zapewniające nie gorsze normy, parametry i standardy techniczno-jakościowe oraz funkcjonalne”. Koszt zakupu przekroczy 144 tys. EUR.

ms, fot. cgtrader.com