Jak ustaliła TVN24, szef Policji na Podlasiu nadinsp. Daniel Kołnierowicz został ukarany naganą po przeprowadzonym postępowaniu dyscyplinarnym. Sprawa dotyczy ogłoszenia przez podlaskiego komendanta Policji konkursu na „najlepszy anonim” odnoszący się do posłanki Platformy Obywatelskiej Bożeny Kamińskiej.

Komenda Główna Policji poinformowała, że póki co nie będzie wypowiadać się w tej sprawie a sam Komendant Główny – przełożony komendantów wojewódzkich – przebywa obecnie na urlopie. Nie są znane również szczegóły uzasadnienia decyzji o ukaraniu Kołnierowicza naganą. Sam ukarany powiedział dziennikarzom, że o decyzji nic nie wie i nie będzie przed kamerą komentował decyzji przełożonych.

Może Cię zainteresować:

Nowy wiceszef ABW powołany

Nowy wiceszef ABW powołany

Szef policji na Podlasiu nadinsp. Daniel Kołnierowicz został ukarany naganą po przeprowadzonym postępowaniu dyscyplinarnym. Sprawa dotyczy ogłoszenia przez podlaskiego komendanta policji konkursu na „najlepszy anonim” odnoszący się do posłanki Platformy Obywatelskiej Bożeny Kamińskiej. Czytaj dalej

Odpowiadając na pytanie dziennikarzy skierowane do rzecznika podlaskiego komendanta Policji odnośnie ewentualnego odwołania od decyzji stwierdził on, że – W tym przypadku odwołanie od decyzji nie przysługuje, a stanowisko nadinspektora Daniela Kołnierowicza jest niezmienne. Komendant wojewódzki Policji w Białymstoku pozostaje do dyspozycji swoich przełożonych. Faktycznie, przepisy w ustawie o Policji dotyczące postępowania dyscyplinarnego nie przewidują odwołania w sytuacji gdy karę wydał Komendant Główny.

Sama posłanka Bożena Kamińska odniosła się do sprawy w sposób klarowny. – Nagana jest karą, która mówi jednoznacznie: komendant wojewódzki Policji w Białymstoku jest winny – powiedziała Kamińska i zaapelowała do Kołnierowicza aby złożył dymisję – jeżeli naprawdę leży mu na sercu honor funkcjonariuszy, ich dobro, ich morale i zaufanie społeczne – dodała.

Całość postępowania i wynikła z niego kara związane są z wywiadem, którego komendant wojewódzki Policji na Podlasiu udzielił w suwalskim Radio5. Odpowiadając na zarzuty jakie z mównicy sejmowej kierowała pod adresem podlaskiej Policji posłanka Kamińska stwierdził, że – jeżeli tak bardzo pani Kamińska lubuje się w używaniu anonimów, to może ogłosimy na antenie konkurs na najlepszy anonim o pani Kamińskiej. O majątku, podróżach służbowych, o dotychczasowej jej działalności.

Zdaniem TVN24 jest to pierwszy tak wysoki rangą funkcjonariusz Policji ukarany w postępowaniu dyscyplinarnym.

Źródło: TVN24, PAP