W piątek 1 marca funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego dokonali zatrzymania urzędnika zatrudnionego w Ministerstwie Środowiska. Zatrzymany Jarosław S. zatrudniony jest na stanowisku specjalisty w Departamencie Leśnictwa i Ochrony Przyrody.

Jak wynika z komunikatu Wydziału Komunikacji Społecznej CBA, zatrzymanie ma związek z prowadzonym śledztwem pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Zatrzymany w piątek urzędnik miał podrabiać podpisy przy postępowaniach związanych z wycinaniem drzew na terenie prywatnych nieruchomości i pobierać z tego tytułu korzyści finansowe. Został przewieziony do prokuratury gdzie usłyszał zarzuty.

Może Cię zainteresować:

Akcja służb: zlikwidowano nielegalne magazyny tytoniu i drukarnię opakowań [WIDEO]

Akcja służb: zlikwidowano nielegalne magazyny tytoniu i drukarnię opakowań [WIDEO]

W piątek 1 marca funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego dokonali zatrzymania urzędnika zatrudnionego w Ministerstwie Środowiska. Zatrzymany Jarosław S. zatrudniony jest na stanowisku specjalisty w Departamencie Leśnictwa i Ochrony Przyrody. Czytaj dalej

CBA wskazuje, iż mężczyzna miał również prowadzić działalność gospodarczą w obszarze doradztwa w sprawach odlesiania gruntów. Oprócz dokonanego zatrzymania agenci przeszukali miejsce pracy i zamieszkania mężczyzny. Na chwilę obecną brak informacji o dalszych działaniach Agencji, w tym kolejnych możliwych zatrzymaniach.

Jak wynika ze słów Temisoklesa Brodowskiego z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA sprawa jest rozwojowa i więcej informacji trafi do wiadomości publicznej wraz postępami w śledztwie.

To już kolejne zatrzymanie dokonane przez stołecznych funkcjonariuszy CBA w ostatnich dniach. Wcześniej, 26 lutego agenci zatrzymali jedną osobę w sprawie nieprawidłowości związanych z reprywatyzacją w Warszawie i korupcji przy wydawaniu decyzji dekretowych i odszkodowawczych.

Źródło: CBA