W poniedziałek 18 marca funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego we współpracy z policjantami z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz mundurowymi z KWP w Poznaniu zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o propagowanie faszyzmu i nawoływanie do nienawiści.

Jak wskazuje w swoim komunikacie Policja, zatrzymanie trzech mieszkańców Śląska i Wielkopolski jest kontynuacją wspólnych działań Policji i ABW, które rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn również podejrzewanych o propagowanie faszyzmu. Za takie działania zatrzymanym grozić może kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Może Cię zainteresować:

Akcja służb: zlikwidowano nielegalne magazyny tytoniu i drukarnię opakowań [WIDEO]

Akcja służb: zlikwidowano nielegalne magazyny tytoniu i drukarnię opakowań [WIDEO]

W poniedziałek 18 marca funkcjonariusze ABW we współpracy z policjantami z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz mundurowymi z KWP w Poznaniu zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o propagowanie faszyzmu i nawoływanie do nienawiści. Czytaj dalej

Przeszukując mieszkania zatrzymanych mężczyzn, funkcjonariusze służb znaleźli całą paletę broni białej – noże, tasaki, siekiery i miecze, a także odzież i naszywki z nielegalnymi symbolami. Zabezpieczono również materiały multimedialne, książki oraz prasę. W sumie działania Policji i ABW objęły kilkanaście miejsc na terenie czterech województw.

– Zatrzymań dokonali funkcjonariusze komend wojewódzkich z Kielc i Poznania wspólnie z funkcjonariuszami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Praca funkcjonariuszy doprowadziła do ujęcia 24-letniego sosnowiczanina, 23-letniego mieszkańca Częstochowy oraz 22-latka z Poznania – poinformował mł.asp. Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji.

Do sprawy na Twitterze odniósł się również Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński – Nikt kto propaguje zbrodnicze idee w naszym kraju, nie powinien czuć się bezpieczny. W Polsce tak tragicznie doświadczonej zbrodniczymi totalitaryzmami, zarówno niemieckim nazimem jak i sowieckim komunizmem nie może być zgody i akceptacji dla tolerowania takich zachowań – napisał minister.

Źródło: Policja, PAP